0

O nás

Naša rodinná očná optika bola založená 14. novembra 1994. Prvá prevádzka sa nachádzala v Stupave. Po pár rokoch sme sa presťahovali do Bratislavy, časť Devínska Nová Ves, kde sídlime doteraz. V našej rodinnej očnej optike Vás obslúžia a poradia akreditovaní oční optici. Rodinný prístup ku zákazníkovi budujeme od samého začiatku, čoho výsledkom je aj prepojenie prvej optickej generácie s druhou. 

Profesionalita je u nás na prvom mieste. Toto prepojenie dvoch generácií nám umožňuje obsiahnuť širší diapazon očnej problematiky od deti až po seniorov.

  Aby sme Vám mohli ponúkať nové trendy, či v odbornej alebo módnej  časti s radosťou a záujmom navštevujeme svetové aj domáce optické výstavy. Súčasťou našej praxe je celoživotné vzdelávanie sa na optických kongresoch a školeniach, ktoré nás neustále posúva vpred. 

Tým Vám môžeme ponúkať najnovšie technológie o šošovkách a zároveň aktuálnych módnych vychytávkach na okuliarové rámy.  

Chceme sa stále posúvať vpred, to je naša priorita a zároveň Vám donášať odbornosť a radosť z Vašich okuliarov. 

Sme tu 27 rokov, čo nám umožnilo spojiť profesionalitu s priateľskou väzbou s Vami a to nás veľmi teší, že z  našich detských zákazníkov už dnes k nám chodia dospeláci so svojimi deťmi a rodinami. Naďalej chceme v tomto rodinnom prístupe pokračovať. Kolektív našej očnej optiky sa teší na Vás. 

články

partneri

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Eos repellendus quas id sapiente, neque error numquam qui autem ea quia eveniet maiores laudantium eum! Asperiores hic voluptate quisquam impedit veniam.

Ako správne vyplniť online predpis?Nie ste si istý, ako vyplniť online predpis?

Pripravili sme pre vás návod, ktorý vám so správnym objednávaním dioptrických šošoviek pomôže.

Pri vypĺňaní online predpisu si skontrolujte, či ste správne zadali parametre pre pravé (P) a ľavé (Ľ) oko.

Sférická dioptria (SPH)
Na predpise ju nájdete v plusových (+) alebo mínusových (-) hodnotách. V prípade, že pole pre dioptriu nie je vyplnené, je preškrtnuté, obsahuje slovo „nula", prípadne „plan“, v online predpise zvoľte nulovú hodnotu, teda 0,00.

Ak je v poli pre dioptriu znamienko rovnosti (=), v online predpise zvoľte mínusovú (-) hodnotu.

Nezabudnite si zapísať spravnu hodnotu vašich dioptrii.

Cylinder (CYL)
Ak váš predpis obsahuje hodnoty cylindra a jeho os, trpíte tzv. astigmatizmom. Znamená to, že na vašej očnej rohovke je nerovnosť, ktorú vyrovná práve cylindrická dioptria a jej os. Cylinder môže mať „dioptriu“ buď plusovú alebo mínusovú hodnotu (+/-). Ak váš predpis hodnotu pre cylinder (CYL) neobsahuje, nechajte vo formulári pole cylinder prázdne.

Os cylindra (AX)
Ak váš predpis obsahuje hodnotu cylindra, vždy musí byť udaná aj os cylindra. Táto hodnota sa pohybuje v rozmedzí od 0° do 180° a označuje pozíciu astigmatizmu na oku v stupňoch. Ak váš predpis hodnotu pre os cylindra (AX) neobsahuje, nechajte vo formulári pole os cylindra prázdne.